למה אני רוצה שהילדים שלי יכשלו

אלכס אוסטרוולדר העביר הרצאה בוועידת BIF10. אנו מעלים את ההרצאה הזו בבלוג שלנו למרות שהיא לא קשורה ישירות לכלים לעסקים. ההרצאה מדברת על איך אנחנו מתמודדים עם כישלון בחיינו. אלכס מנסח את נושא ההרצאה באופן די פרובוקטיבי כ-“למה אני רוצה שהילדים שלי יכשלו” ומציג איך הכשלונות בחיים האישיים שלו הפכו לדברים חיוביים עבור ההתפתחות והקריירה שלו.

למה אנחנו לא מדברים על כשלונות?

כולם חוו את זה, אבל אף אחד לא מוכן לדבר על זה. אנו מתביישים בכשלונות העבר שלנו ואימנו את הזיכרון שלנו לשמור רק רגעים של הצלחה. אנו מעריצים מובילי דעה ולוקחים השראה מהישגי העבר המושלמים שלהם. אולם, האם באמת עלינו לעשות כך? האם כדאי לנו לקחת השראה מאלה שעמוק בפנים מפחדים להודות שהם היו גרועים במשהו לפני שהם התמקצעו בו? האם עלינו להעריץ את אלה שמפחדים ליזום משהו חדש בגלל הסיכוי שהם יכשלו ויראו כחסרי יכולת?

למרות זאת, הנושא של כישלון הוא פחות טאבו כיום. אימצנו את המנטרה של הסטרט-אפים שדוגלת ב”כישלון זול וכישלון מהיר” וראינו קהילות משתפות סיפורים על כשלונות כדי להתחבר ללמידה שיטופית באירועים כמו וועידות ה”פייל-קון”. אבל אנחנו לא מאומנים לקבל כישלון. אנחנו רק בקושי מצליחים לעבוד על לשחרר את הפחד של להראות כחסרי יכולת בעיניי אחרים, ואנחנו עדיין לא יודעים כיצד ללמד את הילדים שלנו להיכשל.

הכשלונות של אלכס

אלכס אומר שהוא נכשל בלהתקבל למקינזי ושות’, חברת יעוץ מובילה. הוא גם נכשל בשנה הראשונה שלו ללימודי עסקים ובמקום זאת למד על איך אנשים חושבים בקורס מדעי המדינה שלו. אלכס למד שהוא לא רצה להיות רואה חשבון כשהוא השקיע בעבודה ללא מטרות רווח בתאילנד. כשלונות אלו עיצבו את מי שהוא היום: מנהיג מוביל מחשבה נלהב הבונה כלים ומציע מתודולוגיות מהפכניות בעולם הארגוני המסורתי.

למרות ההצלחה של “Business Model Generation”, רב המכר הפרקטי והויזואלי שלו שבלט בשוק הספרים המסורתי ומכר יותר ממיליון עותקים, אלכס והמחברים השותפים שלו עומדים בפני סיכוי לכישלון כשהם מנסים משהו אחר לגמרי שלא נראה עדיין בעולם העסקים: לשכנע אנשים להשתמש בכלים דיגיטליים. אלכס והשותפים שלו רוצים שמנהלים עסקיים ישתמשו בתהליכי החדשנות והאסטרטגיה דרך תכנית מבוססת מחשב, כמו אדריכלים ומהנדסים.

כישלון עוזר לך למצוא את התשוקה שלך

האם אתה מפחד שתהרוס משהו ותישפט על ידי אחרים אם תנסה? ובכן, אתה כנראה באמת תיכשל וזה לא יוציא אותך ממש חכם. אולי תנסה פעם אחת, פעמיים, ועדיין תיכשל. אבל ברגע שאתה לומד לקבל כישלון ולומד על עצמך, אתה תסתגל ותמצא משהו שכן עובד, משהו שמלהיב אותך. הדרך שבה אנחנו צריכים ללמד את הילדים שלנו להיכשל היא על ידי שאיפה למצוא את התשוקה הזו, ללמוד מכל סוג של חוויה ולרסן את הפחד מכישלון.

האם אתה פוחד לנסות משהו חדש היום? מהו הדבר וכיצד תוכל לקבל כישלון ולמצוא את התשוקה האמיתית שלך?

צפו בוידאו ההרצאה של אלכס אוסטרוולדר בועידת BIF10

 

האם אתם לא פוחדים להכשל בזול ולחדש? אתם בדרך להפוך למעצבים עסקיים…

 

אלי בעל 20 שנות נסיון בשש תעשיות בעולם העסקי, ועצב פתח ויישם מודלים עסקיים בסביבות סטרטאפ וחברות מבוססות. הוא בנה מיזמים מרעיון ועד הוצאה לפועל וחווה הצלחות וכשלונות. אלי משלב בעבודה את אהבתו לעיצוב, משחק ומנטורינג לאחרים. הוא סקרן לגלות אנשים ולקוחות ובעל אובססיה למודלים עסקיים ופיצוח ערך.