top of page

איך תביאי תוכן אסטרטגי למנהלים בלי לאבד אותם לסמרטפון שלהם

לקראת תכניות העבודה של 2023 פגשתי, כמו כל שנה, מספר מנהלות הדרכה ופיתוח ארגוני (שאני ממש סומך על הדופק הפועם שלהן בהבנת קהל המנהלים בארגון) ,כדי להבין מה באמת האתגרים הגדולים שלהן כשהן מחפשות להביא תכנים איכותיים במסגרת תכניות העבודה. אז פשוט שאלתי אותן. ככה. והאמת היא – שלא ציפיתי לתשובה שהגיעה! היו שני אתגרים, שחזרו על עצמם משנים קודמות, שחשבתי לעצמי שכבר נפטרנו מהם ב 2022.תכף נחזור למנהלות המרואיינות שלנו, אבל בואי נחשוב רגע בצורה פשוטה- השנה הבאה בארגון שלך היא בסימן התחדשות משמעותית וצמיחה, כמו חיפוש אחרי מנועים עסקיים חדשים, או עוד מאותו הדבר, עם דגש על התייעלות בעיקר?

אני מודה, זאת תקופה של חוסר ודאות ממקומות שונים וחייבים להיערך אליה. המנהלים בארגון הפכו להיות יותר קצרים בזמן, צריכים שיאתגרו את החשיבה שלהם יותר לקראת הסביבה העסקית של 2023 והם עסוקים בביצוע.

מה שאומר, שהמשימה שלך להביא תוכן מעולמות האסטרטגיה והחדשנות הופכת להיות קשה יותר.

וכאן, הדברים מתחברים לשיחות שלי עם מנהלות ההדרכה.

2 נקודות אתגר משמעותיות שחזרו אצל כל המנהלות:

1. "הבאתי מרצים עם שם יוקרתי ואני רואה שהמנהלים משחקים בטלפונים שלהם נון סטופ בהרצאה משעמום כדי לסגור משימות יומיומיות"

2. "למרות שאני כל הזמן מנסה ומקפידה שההרצאה תהיה מעשית - מבטיחים לי שכן, ובסוף זה כמויות של תיאוריה ואין שום השפעה על השיח אחרי ההרצאה"אני אומר לעצמי" זה עדיין קורה?? עם כל החשיפה, כל הפתיחות וכל המידע שנמצא בחוץ – גובים סכומים יפים, של אלפי שקלים, ועדיין לא מצליחים ליצר תוכן רלוונטי ומעניין למנהלים? ממש מאכזב "

אבל, אין שום סיבה שתתפשרי על תוכן בידורי יותר כדי לא להסתכן באכזבה של תוכן אסטרטגי ברמה גבוהה. הפעם לא רק תסגרי חור בלו"ז עם הרצאה שמתלבשת טוב


אני רוצה שתדמייני לרגע את ההרצאה הבאה:

פתיחה מותחת על אתגר עסקי, כמו פרק ראשון של סדרת נטפליקס טובה, ואחריה 90 דקות של חשיפה של סודות מאחורי הקלעים של אסטרטגיות וחדשנות מנצחות מחברות מובילות, מתובלים בשלל תרגילי חשיבה קצרים עם כלי תרגול ויזואלי ועבודת צוותים מהירה, שלא משאירים רגע אחד לשעמום ובדיקת הודעות בטלפון.


ישנה שיטה בינלאומית שהחברות המובילות בעולם משתמשות בה כדי להתחדש כל שנה. שיטה שמאפשרת לפרק ולהרכיב מחדש בקלות מודלים עסקיים ולשאוב השראה מעשית מאחרים – שיטת החדשנות העסקית BMP (business model patterning).

במרכז שלה רעיון פשוט – חשיבה עסקית חדה יכולה להפוך לחוויה מרתקת ונגישה לכולם כדי להפוך אותם לשותפים בצמיחה הבאה של הארגון.


אם הייתי מתחייב לך שגם המנהלים הכי ביקורתיים וסקפטיים המשתתפים הכי פעילים ויגידו שהפעם הבאת תוכן מעל לציפיות שלהם (לא"בסדר" לא "מעניין") שהם ממש ייקחו צעד אחד קדימה, זה היה מסקרן אותך מספיק כדי ללמוד עוד?זה עובד. ובגדול.

אחרי למעלה מ- 2,000 הרצאות BMP בשמונה השנים האחרונות בארץ ובעולם – (ואין אחת שהיא העתק של השנייה) – אני מרגיש בנוח להתחייב.

לא פחות חשוב, בשמונה השנים האחרונות היינו שותפים לייצור יותר מ 40 מנועי צמיחה עסקיים בחברות מוכרות (סימנס, קימברלי קלארק, דיפלומט, אלביט לדוגמא)

את כל הניסיון המעשי הזה, אנחנו מביאים במזוקק להרצאה שלנו, כי אנחנו בעצמנו מנהלים קצרי סבלנות ועסוקים. אנחנו מבינים מה הקהל שלך דורש!


אם את רוצה להבריק השנה לקראת 2023 בהרצאת תוכן ברמה בינלאומית, שהיא ממש אפשרית בתקציב שלך, השאירי לנו את פרטיך כאן למטה כדי ליצור איתנו קשר, ותקבלי סרטון שימחיש לך איך מייצרים עניין גם למנהלים המשועממים ביותר.
9 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page