ארבעת טיפוסי העובדים המיותרים ביותר לתהליך החדשנות העסקית שלך

הגעת למסקנה שהגיע הזמן לרענן ולשפר את העסק שלך, לפתור בעיה אסטרטגית מסוימת ולמצוא מודל עסקי חדשני שיקפיץ את העסק שלך לרמה הבאה. הצלחת לשים את האצבע על הצרכים והחסרונות של החברה שלך והבנת מה התכלית והמטרה הברורה של פרוייקט החדשנות העסקית שאתה מעוניין להשיק. נניח שאתה רוצה למצוא מקורות הכנסה נוספים וחדשים עבור החברה שלך תוך שאתה מנצל בצורה חדשנית ולא שגרתית את המשאבים והכלים הקיימים של העסק שלך.

על מנת לפתח את המוצר או השירותים החדשים שהחלטת עליהם במהירות וביעילות האפשרית, אתה מחליט להשיק תהליך חדשנות עסקית מואץ, שבו תגיע לתוצאות הרצויות בשטח בזמן הקצר ביותר. אתה מקים צוות חדשנות ייעודי שיטפל רק בעיצוב, פיתוח ובניית הרעיון החדשני, שעומד במרכז המודל העסקי החדש שלך. אתה מבין שעליך לבנות את הצוות המובחר והמקצועי ביותר שיבנה את סיפור ההצלחה הבא של העסק שלך, ולכן אתה בוחן את כל העובדים בזכוכית מגדלת ובוחר את הראויים, המוכשרים והמתאימים ביותר למשימה החשובה והמכרעת.

אולם, כפי שמראה הניסיון העשיר שלנו בתחום עיצוב המודלים והחדשנות העסקית, לעיתים קרובות וברוב הפעמים לצוותי החדשנות המיוחדים מצליחים "להסתנן" עובדים מיותרים וחסרי תועלת, שאינם באמת תורמים לתהליך פיתוח המודל העסקי החדשני.מעבר לכך,גם אם ללא כוונת זדון ,הם יכולים להפריע ולהזיק לפרויקט החשוב.

לא תמיד הם עושים זאת במודע ולא תמיד הם בולטים לעין במבט ראשוני. הם פשוט לא באמת מחויבים לפיתוח ויישום התוכנית העסקית החדשה שלכם, ונמצאים שם מסיבות אחרות משלהם. על מנת לעזור לכם בזיהוי וניפוי האנשים האלה מתהליך החדשנות העסקית שלכם, נחלק את אותם העובדים לארבעה סוגי טיפוסים מרכזיים- "הממציא האנוכי", "התייר", "המרגל" ו- "משבית השמחות", ונעמוד על המאפיינים שלהם והדרכים שהם משבשים את פיתוח ויישום הרעיון והמוצר העסקי החדשני שאתה מנסה לבנות.

בעולם העסקים התחרותי, הגמיש והמשתנה של היום, הכרחי לגבש מגוון מודלים עסקיים חדשים במהירות, ביעילות ובגמישות. כשמדובר בתהליך כה חשוב שמטרתו לשמור על שגשוגו של העסק שלך ולשבש את מהלכי המתחרים, חשוב להבטיח שהרעיון החדש יבוצע בשטח באופן המהיר, היעיל, והחסכוני ביותר, ללא עיכובים מיותרים והסחות דעת. אז במפגש "סיעור המוחות" או סדנת גיבוש ופיתוח הבאים של "יחידת העילית" שהקמת, נסה להתבונן היטב ותראה אם תצליח לזהות מישהו מהם?

הממציא האנוכי

222

 הממציא האנוכי- מאוהב ברעיון המקובע שיצר

מדובר בטיפוס שפיתח רעיון משל עצמו, הוא נראה לו כפתרון האולטימטיבי והבלעדי לכל בעיות החברה, והוא לא מוכן לשמוע על אפשרויות אחרות. כנראה הוא טיפח וביסס את הפרוייקט שלו במשך שנים, הוא יילחם עליו עד הסוף ויעשה את הכל על מנת לקדם את ההמצאה הייחודית שלו. לעיתים קרובות, יש משהו מוטעה בקונספט שלו והרעיון אף פעם לא יעבוד בעולם האמיתי מכל מיני סיבות, הוא יכול להיות לא חוקי, בלתי ניתן ליישום או לא לענות בצורה יעילה על הצרכים האמיתיים של העסק שלך.

האדם הזה תמיד יתעקש רק על הפתרון שלו, הוא מאוהב בחזון שבנה לעצמו ותמיד מקווה שהוא יוכל לשכנע גם את האחרים לתמוך בפיתרון הייחודי שפיתח… אך למרבה תסכולו, זה לא מתרחש…

גם כשהם ימונו לצוות החדשנות של החברה שלכם, הם לא ירצו לחפש את הבעיות והאתגרים האמיתיים של העסק שלכם ולחפש דרכים חדשניות לקידום החברה שלכם, אלא ידחפו להשקת הפרויקט האישי שהם ננעלו עליו, זה רק יבזבז את הזמן של הצוות ויגרום לתסכול ולהסחת דעת במהלך הדיונים היצירתיים. במקום להתמקד בפתרונות חדשים, רעננים ובלתי שגרתיים, העובד הנלהב והאנוכי ינווט את הדיון לפרוייקט האישי הצדדי שלו, שאין לו גם ככה סיכוי להצליח.

המרגל התעשייתי

333

המרגל- פוליטיקה פנימית… תככים ומזימות בתוך החברה שלכם.

 לאנשים האלה אין כל כוונה לעזור ולתרום בפיתוח ועיצוב  השירות או המוצר החדש והמהפכני שאתם מתכננים… יש להם מניע נסתר וסודי אחר.. הם נמצאים בסדנאות הפיתוח וחיפוש האסטרטגיה שלכם רק על מנת לעקוב אחר המתרחש. לרוב, הם כבר עובדים על פרוייקטים דומים במחלקות אחרות, ורוצים "לגנוב" רעיונות וכלים שיוכלו לעזור להם. ייתכן שהם נשלחו מחטיבה אחרת בחברה, שרוצה לבדוק מה מתרחש בסדנאות ובדיונים המיוחדים שאתם מקיימים.

"סוכנים חשאיים" כאלה ינסו לא לבלוט במהלך הדיונים ו"להישאר מתחת לרדאר". הם לא ישתתפו באופן פעיל מדי בדיונים, ולא יעלו רעיונות חדשים או יחסמו באופן גלוי דיונים מהותיים. הם ינסו להשתלב בדיונים השונים, אבל אף פעם לא יראו דחף או מחויבות יוצאי דופן להנעת התהליך. בדרך כלל, קשה לאתר עובדים כאלה, כי הם מנסים להסתיר את כוונתם המקורית. אולם, כאשר מבקשים מהמשתתפים בסדנת החדשנות המואצת, לתקף את הרעיון בעולם האמיתי, לצאת מהמשרד לשטח ולנקוט בפעולות שהן מעבר לפיתוח תיאורטי של הרעיון, "המרגלים" לא ישמחו לשתף פעולה ולהתאמץ יותר מדי ולכן יהיה קל "לעלות" עליהם. ברגע שתראו מישהו שאיבד את העניין לאחר שלב הדיון האסטרטגי, תבקשו ממנו למשל לצאת מהמשרד ולקבל משוב לגבי המוצר החדש מפי עשרה לקוחות פוטנציאליים, ברור שהוא ימנע ממחויבות מיותרת זאת ויחפש כל תירוץ לא להשתתף בה.        

התייר

444

התייר- נמצא בסדנת החדשנות רק בשביל החוויה… נעים לנוח קצת מחוץ למשרד

 מדובר במישהו שמשתתף בסדנת החדשנות שלכם רק בשביל החוויה והכיף. נמאס לו מהשגרה היומיומית במשרד, והוא נהנה מהזדמנות להתנתק מהאווירה המעיקה ולקחת חלק בפעילות ייחודית ומסעירה. הם נמשכים לתהליך הייחודי של הסדנאות המואצות שלנו המתרחשות בחללים מיוחדים, בשיטות יצירתיות וחדשניות ובאווירה לא פורמלית. לעתים קרובות, הם בעלי מוטיבציה לקחת חלק פעיל ומשפיע בדיונים, ואף משפיעים לטובה על האווירה במהלך סיעורי המוחות.

הם חסרי תועלת לתהליך החדשנות העסקית שלכם, במובן שהם אף פעם לא ייקחו על עצמם אחריות או מחויבות מלאה ביישום ובתיקוף של הרעיון החדשני ולא ינקטו חלק פעיל בהוצאתו לפועל. לא משנה עד כמה נמרצים, נרגשים וחדורי מוטיבציה הם נראים במהלך סדנאות החדשנות, ברגע שמפגש המיאוץ או

ההקאתון ( ארוע יזמות מהיר בו נפגשים אנשים מתחומים וממחלקות שונות לצורך קידום פרויקט חדשני) נגמר, הם יחזרו למטלות המשרד היומיומיות והרגילות שלהם, ויחכו לאירוע המסעיר הבא.

 משבית השמחות

555
משבית השמחות- נמאס לו מהעבודה היומיומית שלו בחברה וכל הזדמנות לברוח מהמטלות השנואות מתאימה לו כמו כפפה ליד…

מדובר בעובד מתוסכל ועייף שנמאס לו מעבודתו הנוכחית בחברה. הוא לא נהנה ממנה ומחפש כל הזדמנות לברוח ממנה. לכן, לא אכפת לו אם הוא ישתתף ביום כיף, בשליחות כלשהיא או בסדנת התחדשות וחדשנות עסקית מואצת, העיקר לפספס כמה שעות או ימים מהעבודה שהוא בקושי סובל. את הטיפוס הזה הכי קל לזהות, ומובן שעדיף שהוא לא ישתתף בסדנת החדשנות שלכם או בכלל ישקול את המשך עבודתו בחברתכם. אין לו שום עניין ממשי ותשוקה אמיתית לתרום לתהליך הרענון וההתחדשות של העסק שלכם, ומובן שעדיף שיישאר מחוץ לצוות החדשנות המיוחד שלכם.

 

בעזרת ראיונות בסיסיים ותהליכי מיון פשוטים, ניתן לאתר בקלות עובדים מזיקים כאלה ולנפותם מצוות החדשנות ומהפרוייקט הייחודי שאתם רוצים להשיק.

רוצים לזהות את היזמים הארגוניים שלכם ולהפוך אותם יחד איתנו למנוע צמיחה? צרו קשר

ב modelZ זיו מסייע למנהלים להפוך יזמיים יותר ולעצב את המודל העסקי שלהם מחדש על ידי הבאת הוכחות מהשטח. לזיו 20 שנה בעולם העסקי עם נסיון של שיתופי פעולה בשוק המקומי והבינ"ל. הוא כהן כחבר הנהלה בכיר במגוון חברות ממובילות במשק הישראלי וצבר נסיון בתפקידים בכירים של תפעול ורכש, ניהול כספים, גיוס ושימור לקוחות. בתפקידיו האחרונים שימש זיו כמנכ"ל של חברות הפצה ואינטגרציה מובילות בשוק ה- IT הישראלי. ותרם ישירות לשיפור ביצועים עסקיים במהלכי turn around, ועיצוב אסטרטגיה לחברות בשלב הצמיחה וביסוס הריווחיות.