חברת CB Insights גאה להציג: תיאטרון חדשנות תאגידית בשמונה מערכות

תאגידים רבים מנסים להזניק ולשדרג את מאמצי החדשנות שלהם באמצעות השקת מאיץ סטארטאפים. מדובר בטרנד הלוהט ביותר בעולם העסקים והיזמות וכל תאגיד שמכבד את עצמו חייב לסמן עליו וי. המטרה היא לתמוך בסטארטאפים מבטיחים על מנת לנצל את הידע, הכלים והרעיונות המקוריים והמתקדמים שהם מפתחים לטובת ולתועלת הארגון.

אבל כאן מתעוררת בעיה רצינית: אם אתם חברת ענק איטית ומסורבלת שחדשנות אינה הצד החזק שלה, אז הסטארטאפים שמשכתם למאיץ הייחודי שיצרתם לא יוכלו להשתלב ביעילות באופן וצורת הפעילות שלכם ולתרום באופן ממשי לארגון. ברוב הגורף של המקרים, ההשפעה שלהם כלל לא תורגש והם ישחקו תפקיד שולי וזניח בלבד .

חברת המחקר המובילה  CB Insights דאגה לספק לכם רשימה מובחרת של שיטות מוכחות ובדוקות לנהל "תיאטרון חדשנות" נוצץ ומרשים. החל משכירת שף שיבשל במשרד דרך השקת מאיצי סטארטאפים ללא שום מחויבות ותכלית אמיתית, ואפילו עד לנשיאת ג’ינס לעבודה. תכינו קצת פופקורן, תכבו את האורות, ותצפו בהצגה הכי טובה בעיר.

תיאטרון חדשנות תאגידית

8 דרכים פשוטות להיראות ( ולא באמת להיות) תאגיד חדשני

1. לשכור שף: הרי זה סוד ההצלחה של גוגל, נכון?

2. להמציא משרות חדשות שחסרות תכלית ומשמעות אמיתית

כל מה שאתם צריכים זה " נביא דיגיטלי" או "רמטכ"ל חדשנות". תפקידים שאין בשום ארגון אחר בוודאי יוכיחו שאתם מלכי החדשנות. למנות אותם בהקדם האפשרי ללא כל דיחוי.

3. תחסלו את תאי העבודה הקטנים והצפופים

תעתיקו את העיצוב המגניב של המשרד הזרוק של חברת סטארטאפ חדשנית. ( כלומר מרחב פתוח ורחב ידיים  בסגנון מתוחכם). אל תשכחו להציב  עמדת Xbox ושולחן עם משקאות בריאות.

4. תאמצו  מונחים של חברת סטארטאפ

תדברו בלי הפסקה על יכולת למידה מהירה מכישלון, שיבוש עסקי וחדשנות מואצת.

5. תעלו לרגל לעמק הסיליקון

תבקרו בעמק הסיליקון ותחזרו עם סיפורים סוחטי דמעות על המייסדים האגדיים בחליפות הטרנינג ששינו את העולם.

6. תאיצו משהו

תשיקו מעבדת חדשנות או מאיץ סטארטאפים. לא משנה האם המהלך בכלל ישפיע או יספק תוצאות. העיקר להעמיד פנים שעשיתם משהו.

7. תתהלכו בעבודה בלבוש יומיומי רגיל

תצחקו בפנים  של לובשי החליפות ותשוויצו שעכשיו אתם יכולים ללבוש ג’ינס לעבודה.

8. תשיגו כמה עובדי גוגל לשעבר

תמצאו מישהו שלא קיבל את הקידום שרצה בגוגל ותמנו אותו להוביל את מאמצי החדשנות שלכם. תספרו לכל מי שרק אפשר שהעסקתם עובד מגוגל . (גם  עובד לשעבר של חברת אפל תופס).

אלי בעל 20 שנות נסיון בשש תעשיות בעולם העסקי, ועצב פתח ויישם מודלים עסקיים בסביבות סטרטאפ וחברות מבוססות. הוא בנה מיזמים מרעיון ועד הוצאה לפועל וחווה הצלחות וכשלונות. אלי משלב בעבודה את אהבתו לעיצוב, משחק ומנטורינג לאחרים. הוא סקרן לגלות אנשים ולקוחות ובעל אובססיה למודלים עסקיים ופיצוח ערך.